111 powodów by kochać Polskę po polsku

Książka Matthiasa Kneipa „111 Gründe Polen zu lieben“ ukaże się w tym roku  na rynku w języku polskim. W języku niemieckim książka ukazała się w roku 2015. W programie telewizji NDR pt.: „Nordmagazin – Land und Leute” autor książki zdradził, iż w tym roku w kwietniu ukaże się również wersja polskojęzyczna książki.

Matthias Kneip jest pisarzem, publicystą i „referentem Polski”. Napisał liczne książki o Polsce. Za swoje  zaangażowanie otrzymał m.in. w 2012 roku Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Sam o sobie mówi,  że jest „osobą krążącą pomiędzy kulturami, przypadkiem szczególnym na granicy Polski i Niemiec”.  Dzięki pochodzeniu swojej rodziny  z polsko-niemieckiego pogranicza już jako dziecko dorastał w duchu   tradycji polskich i niemieckich.

 

                      


Ze swoją książką „111 Gründe Polen zu Lieben”  (111 powodów by kochać Polskę - przyp. red.) był w  2016 roku również na Górnym Śląsku - w Opolu i w Katowicach. Podczas spotkań autorskich opowiadał  jednak nie tylko o książce - opowiadał o dzieciństwie, o znajomości z Różewiczem oraz o świętach z  górnośląskimi zwyczajami.
 


Materiał telewizji NDR można z kolei zobaczyć tutaj.

ap