Festyn uliczny z przesłaniem

W rozmowach miesza się niemiecki z polskim i śląskim, między stoiskami słychać śmiech dzieci, a w powietrzu unosi się zapach tradycyjnych śląskich wypieków. Tak było 23 maja 2026 na Placu Wolności w Opolu.

Zwykłe weekendowe święto? W żadnym wypadku! Trzecia edycja ulicznego festynu mniejszości niemieckiej niosła ze sobą znacznie głębsze przesłanie. Pokazano tu w sposób wyraźny, że można pielęgnować własne korzenie, a jednocześnie pozostać otwartym na innych.

Z Opola relacjonuje Michaela Koczwara: