Piłkarki z mniejszości niemieckiej powalczą o tytuł Mistrzyń Europy!

20 marca, dokładnie sto dni przed rozpoczęciem tegorocznych Mistrzostw Europy Mniejszości Narodowych w Piłce Nożnej, odbyło się w Głogówku pierwsze spotkanie informacyjno-treningowe kobiecej drużyny FC Oberschlesien. 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mniejszości autochtonicznych i narodowych są organizowane przez Federalną Unię Narodowości Europejskich (FUEN) już po raz piąty. Priorytetem tego przedsięwzięcia jest nie tylko piłka nożna, ale także kultura mniejszości narodowych i etnicznych.

Tegoroczny turniej odbędzie się na pograniczu niemiecko-duńskim. Łącznie w turnieju weźmie udział 36 drużyn z mniejszości narodowych i etnicznych, w tym 27 drużyn męskich i 9 żeńskich.

Mniejszość niemiecka z Górnego Śląska ponownie weźmie udział w turnieju. Tym razem będą ją reprezentować dwie drużyny, ponieważ po raz pierwszy w turnieju będzie uczestniczyć również drużyna kobieca. O szczegółach opowie Martin Lippa, przewodniczący zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Woj. Śląskiego i koordynator projektu:

Zainteresowani udziałem w Europeadzie? Piszcie! europeada@vdg.pl
Więcej szczegółów o Europeadzie na stronie: europeada.eu