Grupa CDU-CSU w niemieckim Bundestagu odwiedziła Górny Śląsk

Zarząd Grupy Wypędzonych, Wysiedleńców i Mniejszości Niemieckich z frakcji CDU/CSU w niemieckim Bundestagu odwiedził Górny Śląsk. Wizyta rozpoczęła się 29 marca w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach, gdzie obecnie mieszkają uchodźcy z Ukrainy.

Ze Stephanem Mayerem rozmawiała Ewelina Stroka:

Wśród uczestników delegacji był również dr Jens Baumann, pełnomocnik ds. przesiedleńców i późnych wysiedleńców w Wolnym Kraju Saksonii. Związek Wysiedleńców w Saksonii przekazał Górnośląskiemu Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa 3000 euro, tym samym wspierając mniejszość niemiecką w działaniach pomocowych. Podczas wizyty podejmowano również inne istotne tematy związane z mniejszością niemiecką.

Dr Jens Baumann:

Po spotkaniu w Łubowicach dr Jens Baumann postanowił tam wrócić. Na 11 kwietnia zaplanował kolejną wizytę z darami i innymi środkami pomocowymi dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa.

Państwo również mogą wesprzeć potrzebujących, którzy przebywają w Łubowicach, przekazując darowiznę na numer konta GCKiS (Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa): 91 2030 0045 1110 0000 0425 6670 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.