Nowy rok, nowe projekty

Po krótkiej przerwie znów ruszają wykłady i warsztaty w ramach projektu LernRAUM.pl Wszystkie wydarzenia prowadzone są w języku niemieckim, a ze względu na pandemię projekt realizowany jest wyłącznie on-line. Na najbliższe dni proponujemy następujące spotkania:

 

Portret i autoportret przy pomocy aparatu/telefonu

Codziennie robimy sobie selfie i fotografujemy to, co nas otacza, używając aparatu, który każdy nosi w kieszeni czy torebce. Jak jednak wybrać odpowiednią technikę, światło i tło, tak żeby zdjęcie było ciekawe?

Kiedy: 21.02.2021, godz. 14:00, 4 godziny
Prowadzący: Astrid Menze
Zapisy: guttentag@lernraum.pl

 

Wyzwiska i wulgaryzmy w języku niemieckim

Przekleństwa i wulgaryzmy tworzą zauważalną grupę leksykalną w ramach każdego języka. Ludzie często uciekają się do wulgaryzmów i przekleństw, by rozładować emocje. Lecz przekleństwa pełnią też inne funkcje. Jakie? Wszystkie aspekty stosowania przekleństw i wulgaryzmów zostaną omówione podczas wykładu.

Kiedy: 24.02.2021, godz. 16:00, 3 godziny
Prowadzący: Prof. dr hab. Joanna Szczęk
Zapisy: badjastrzemb@lernraum.pl

 

Prezentacja warsztatu rzeźbiarskiego

Podczas tego wykładu będzie mowa o ceramice – tej, którą widzimy codziennie wokół siebie oraz tej, którą można samodzielnie wytwarzać przy użyciu rozmaitych metod i technik. W oparciu o wieloletnie doświadczenie i pracę jako rzeźbiarka oraz wykładowca w Niemczech i innych krajach, referentka opowie o przedmiotach wykonanych z ceramiki, które wyszły w ostatnich latach, także spod jej rąk.

Kiedy: 25.02.2021, godz. 16:30, 3,5 godziny
Prowadzący: Susanne Jung
Zapisy: grossstrehlitz@lernraum.pl, tel. 791 045 533

 

Stereotypy o Niemcach i innych narodach

Podczas wykładu zostaną omówione główne pojęcia z zakresu badań nad stereotypami. W centrum znajdą się stereotypy dotyczące Niemców i innych narodów. Wykład będzie miał charakter interaktywny.

Kiedy: 26.02.2021, godz. 17:00, 3 godziny
Prowadzący: Prof. dr hab. Joanna Szczęk
Zapisy: oberglogau@lernraum.pl

 

Szczegóły na stronie: www.lernraum.pl