Dzień Żałoby

Mniejszość niemiecka w Katowicach zaprasza do uczestnictwa w Mszy św. w intencji ofiar wojen i totalitaryzmów w 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej oraz w przeddzień Dnia Żałoby. Msza zostanie odprawiona w języku niemieckim, w sobotę (14 listopada), w kościele pw. św. Józefa w Chorzowie o godz. 16:30.

Mniejszość niemiecka w Stolarzowicach zaprasza w najbliższą niedzielę (15 listopada) na godz. 11:00 do kościoła pw. Chrystusa Króla w Stolarzowicach. Po Mszy św. uczestnicy udadzą się pod pomnik przy kościele, by tam zapalić znicze i złożyć wiązanki kwiatów. W tym dniu, jak i przez cały kolejny tydzień, będzie można zobaczyć w kościele wystawę poświęconą losom mieszkańców Stolarzowic i Górnik w roku 1945 pt. „Słyszysz me ciche wołanie?”. Msza będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube parafii w Stolarzowicach.

Również w niedzielę, 15 listopada, uroczystości związane z Dniem Żałoby organizuje Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. W opolskiej katedrze odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne oraz koncert. W trakcie koncertu grupa muzyczna „Silver Brass” zaprezentuje dzieła J.S. Bacha. Nabożeństwu będą przewodniczyć: wikariusz biskupi ks. dr Piotr Tarliński oraz ks. Wojciech Pracki. Podczas uroczystości w katedrze może przebywać tylko 100 osób, dlatego zarówno nabożeństwo, jak i koncert będą transmitowane od godz. 14:00 na kanale YouTube: https://youtu.be/mUb50TlvH1Y, szczegóły na stronie www.vdg.pl