Zaplanuj weekend (25-27 września)

Toszek

25 i 26 września DFK w Toszku zaprasza do udziału w uroczystościach ku pamięci ofiar II wojny światowej. W piątek o godzinie 18:00 w kościele św. Barbary zostanie odprawione dwujęzyczne nabożeństwo ekumeniczne. Wieczorem odbędzie się koncert kwartetu chóralnego Synagogi pod Białym Bocianem z Wrocławia. Na sobotę, 26 września, zaplanowano panel dyskusyjny „Kultura pamięci – dziś i jutro”. Dyskusja rozpocznie się o godzinie 17:00 na zamku w Toszku.

Katowice

26 września katowicki oddział DFK będzie świętować swoje 30-lecie. Na scenie Domu Kultury w Siemianowicach zaprezentują się grupy kulturalne mniejszości niemieckiej, w tym grupa taneczna Lenszczok i chór z Chorzowa. Wystąpią również: Trio Appassionato i piosenkarka Andrea Rischka. Gwiazdą wieczoru będzie Peter Feszter. Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp jest bezpłatny, ale biletowany. Bezpłatne wejściówki można odebrać w siedzibie oddziału DFK w Katowicach.

Łubowice

Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa zaprasza w sobotę, 26 września, na koncert chóru kameralnego Capella Cracoviensis z Krakowa. Zespół pod batutą Jana Tomasza Adamusa wykona m.in. „Do gwiazd op. 141” Roberta Schumanna. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 przy ruinach pałacu w Łubowicach. Wstęp wolny!

Tworków

W niedzielę, 27 września, DFK z Raciborza organizuje festyn rodzinny w Tworkowie. Wystąpią grupy dziecięce z Tworkowa i Krzyżanowic, Rybnickie Dzwoneczki oraz zespół folklorystyczny Dreilinden. Na scenie zaprezentują się również: chór z Chorzowa oraz Tirol Band. Podczas festynu nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci, a organizatorzy zadbają również o drobny poczęstunek. Rodzinny festyn w Tworkowie rozpocznie się o 16:00 w domu spotkań DFK przy ul. Głównej 22 w Tworkowie.