Dobre kino na wyciągnięcie ręki

Tydzień Filmu Niemieckiego oficjalnie rozpoczął się 22 listopada i organizowany jest w 11 miastach w całej Polsce. W województwie śląskim Tydzień Filmu Niemieckiego odbędzie się tylko w jednym mieście – w Katowicach – i rozpocznie się 25 listopada.

W programie Tygodnia Filmu Niemieckiego znalazły się produkcje, które powstały w ubiegłym roku i które były wyświetlane na najważniejszych festiwalach filmowych, przede wszystkim na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale, czy też takie, które otrzymały Niemiecką Nagrodę Filmową.

Tydzień Filmu Niemieckiego w Katowicach odbędzie się w kinie Światowid. Od 25 listopada do 1 grudnia o godz. 18:30 będzie można zobaczyć m.in. takie filmy, jak: „Błąd systemu”, „Lotte w Bauhausie”, czy „Moje dzieciństwo i Ja”. Wstęp na wszystkie pokazy filmowe w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego jest bezpłatny. Wszystkie filmy mają polskie napisy.

Szczegóły dotyczące Tygodnia Filmu Niemieckiego oraz pełny program można znaleźć na stronie: www.tydzien-filmu-niemieckiego.pl