Man in Glasses – Koncerty muzyki filmowej na podstawie utworów Franza Waxmana

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza do udziału w wydarzeniu kulturalnym roku - na koncerty muzyki filmowej na podstawie utworów Franza Waxmana w wykonaniu Andrei Vadrucci in arte Vadrum.
(deutsche Version)

Koncerty odbędą się 13 i 14 października 2017 roku w Opolu i Chorzowie w ramach cyklu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej „Wszyscy jesteśmy Ślązakami”. Cykl prezentuje sylwetki ludzi nieprzeciętnych, w których życiorysy w różny sposób wpisał się Śląsk – dla jednych jako miejsce urodzenia, dla innych zaś jako miejsce, w którym odnaleźli swoje życiowe przeznaczenie.

Bohaterem koncertów będzie Franz Waxman – wybitny twórca muzyki filmowej, wirtuoz, zdobywca Oskarów, syn śląskiej ziemi. Motywem przewodnim koncertów będą okulary – znak rozpoznawczy artysty.

Jim Parton, Brytyjczyk związany z Opolem, pisarz, autor wielu bestsellerów poprowadzi uroczystość, i to od anegdot związanych z kompozytorem, poprzez pokaz filmu, będącego zabawną sumą fragmentów filmów ze ścieżkami muzycznymi autorstwa Waxmana aż do samej muzyki.

 

Franz Waxman (Źródło: franzwaxman.com)

 

Koncerty w wykonaniu Andrea Vadrucci in arte Vadrum z udziałem Andrea Vadrucci w towarzystwie polskich muzyków pod kierownictwem Wiesława Pieregorólki będą ciekawym kulturalnym wydarzeniem. Odbędą się 13 października o godz. 19:00 w Sali Koncertowej PSM II im. F. Chopina w Opolu, w ramach festiwalu DRUM FEST oraz 14 października o godzinie 19.30 na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ilość miejsc jest jednak ograniczona. Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia na koncerty do dnia 11 października 2017 r. Kontakt:  Magdalena Prochota,  tel.: (77) 40 25 105, faks: (77) 40 25 115, e-mail: magdalena.prochota@haus.pl

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Konsul Republiki Federalnej Niemiec Sabine Haake, Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

Wspólnie z Prezydentem Miasta Opola organizatorzy zapraszają również do uczestniczenia w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej Franzowi Waxmanowi, które odbędzie się w dniu 13 października 2017 r. o godzinie 11:00 przy ul. 1 Maja 6 w Opolu.