internetRADIOinternetowe

TERAZ GRAMY:

SPRAWY MNIEJSZOŚCI

2017-03-20
Dobry przykład współpracy

Wczoraj w Bytomiu odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby DFK Bytom. Program uroczystego otwarcia obejmował przemowy zaproszonych gości, krótki program artystyczny, poświęcenie lokalu oraz mały poczęstunek. Zmiana lokum udała się dzięki dobrej współpracy DFK z władzami miasta. Jak powiedział sam prezydent Bytomia - wspólne działania DFK i władz miasta w Bytomiu są dobrym przykładem współpracy i zacieśniania polsko-niemieckich więzów przyjaźni.

Współpraca przy poszukiwaniu lokum

Mniejszość niemiecka w Bytomiu już od kilku lat starała się o nowe pomieszczenia. Budynek oraz podwórko, gdzie mieściła się poprzednia siedziba pozostawiały wiele do życzenia, wyjaśnia Marcin Jaksik, Przewodniczący Zarządu Oddziału DFK Bytom:

 

Prezydent Miasta Bytom, Damian Bartyla, obiecał, ze zrobi wszystko bo mniejszość niemiecka w Bytomiu otrzymała lepszy, bardziej reprezentatywny lokal:

 

                         

 

Mniejszość niemiecka wisienką na torcie

Współpraca pomiędzy DFK Bytom a władzami miasta jest bardzo dobra. Pomoc w znalezieniu nowych pomieszczeń nie jest jedynym przykładem polsko-niemieckiej przyjaźni w Bytomiu. Tamtejsze DFK odczuwa wsparcie ze strony miasta cały czas. Bytom docenia bowiem wkład i aktywność mniejszości niemieckiej. Damian Bartyla:


Działalność mniejszości niemieckiej jest dla Bytomia „wisienką na torcie”, jak  podkreśla Iwona Pakosz, radna Rady Miejskiej w Bytomiu:


Do swojej nowej siedziby DFK Bytom zaprasza na ul. Powstańców Warszawskich 13 w Bytomiu. Informacje na temat działalności DFK dostępne są również na ich Fanpage.

Po więcej zdjęć z uroczystego otwarcia zapraszamy tutaj.

                         


ap