Już jutro Wielkie Ślizganie w Opolu!

Wielkie Ślizganie to akcja charytatywna, organizowana przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Polsce od 2004 roku. Ta impreza, która organizowana jest na lodowisku Toropol w Opolu, to jednak nie tylko ruch i dobra zabawa. To swego rodzaju projekt socjalny a dochód ze sprzedaży wejściówek w symbolicznej kwocie przekazywany jest potrzebującym. Podczas Wielkiego Ślizgania odbywa się również zbiórka różnego rodzaju materiałów i artykułów, które ofiarowane są Domom Dziecka uczestniczącym w akcji.

Szczytny cel

Gośćmi honorowymi imprezy są dzieci z Domów Dziecka z województwa opolskiego. Wielkie Ślizganie co roku odbywa się na lodowisku Toropol w Opolu, gdzie dzieci mogą pojeździć na łyżwach z pomocą wolontariuszy. Na poszczególnych ślizgawkach jest serwowana przez DJ-a muzyka, odbywają się różne konkursy, zabawy i atrakcje dodatkowe, takie jak pokazy, występy czy koncerty.

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej pokazuje poprzez Wielkie Ślizganie swoje społeczne zaangażowanie na rzecz mieszkańców regionu z uwzględnieniem osób o szczególnych potrzebach. Realizując ten projekt Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej starał się propagować tolerancję i akceptację, potwierdzając tym samym społeczne i charytatywne zaangażowanie mniejszości niemieckiej na rzecz mieszkańców Opolszczyzny.

 

Ty masz tę moc!

Tegoroczna edycja Wielkiego Ślizgania odbędzie się 4 marca. Początek imprezy o godz. 12:00. Każda edycja Wielkiego Ślizgania ma swoje motto i motyw przewodni, które nadają imprezie odpowiedni charakter. Motto tegorocznej edycji brzmi „Ty masz tę moc!” a motywem przewodnim są postacie z bajek. Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przekazany na rehabilitację Aleksandra Bochynek z Krapkowic.

 

ap