20 lat Zespołu Tanecznego Łężczok

10 grudnia 2016 Zespół Taneczny Łężczok z Zawady Książęcej zaprasza serdecznie na Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia swojej działalności. Koncert odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury, ul. Chopina 21. Początek planowany jest na godzinę 16:30. Wstęp wolny.

Już od 20 lat możemy podziwiać występy zespołu tanecznego Łężczok z Zawady Książęcej. Jest to doskonała okazja ku temu by wszystkie grupy wiekowe zespołu mogły się zaprezentować na wielkiej scenie. Podczas koncertu Jubileuszowego wystąpią 3 grupy wiekowe zespołu Łężczok, jak i mażoretki Arabeska oraz Zara.

Zespół Łężczok powstał w 1996 roku z inicjatywy Marii Adamczyk. Choreografem zespołu, prawie od samego początku jest Aldona Krupa-Gawron. Zespół bierze udział w licznych imprezach w gminie, powiecie i w całym regionie. Tancerze koncertują również za granicą, tylko w tym roku  byli w Berlinie i w Turcji. Od kilku lat zajmują czołowe miejsce podczas Przeglądu Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej na Górze św. Anny .

Jubileuszowy koncert będzie miał charakter charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dwójki dzieci Marty i Filipa.