internetRADIOinternetowe

TERAZ GRAMY:

KULTURA

2018-12-14
Bajkowy świat w DFK

Dzieci z  Beskidu Śląskiego, Zabrza i Krzanowic, miały w tym roku możliwość wzięcia udziału w projekcie „Märchennächte“, czyli „Bajkowe Noce“. Cała noc bez rodziców, ale za to z niemieckimi bajkami, miłą atmosferą i wieloma nowymi przyjaciółmi.

Te pozytywne aspekty przekonały zarówno dzieci, jak i rodziców którzy mogli się cieszyć wolnym wieczorem. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego realizując ten projekt ma na celu przede wszystkim popularyzację niemieckiej literatury i samego języka niemieckiego.  

Jak należy sobie wyobrazić taką „Bajkową Noc”? Wiele gier związanych ze sportem, przedstawienie teatralne jak i ćwiczenia językowe oraz majsterkowanie.

Jak dokładnie wyglądało to w Beskidzie Śląskim i jak ciężko było znaleźć dzieci do tego przedsięwzięcia można dowiedzieć się z rozmowy z Lidią Jenker, która  zastępuje przewodniczącego Oddziału DFK Beskid Śląski podczas jego nieobecności :

 

 

W tym roku na dzieci czekało również przedstawienie teatralne takich bajek jak: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” i „Trzy Małe Świnki” które zrealizowane zostały przez grupy teatralne z Krakowa.

„Märchennächte“, czyli „Bajkowe Noce“ to projekt, który skierowany jest nie tylko do dzieci, ale do wszystkich uczniów w wieku od 7 do 11 lat, którzy posiadają znajomość języka niemieckiego.