internetRADIOinternetowe

TERAZ GRAMY:

KULTURA

2017-08-16
Familientreffen dla rodzin dwujęzycznych

3 września (niedziela) o godz. 14.30 w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie (gmina Ozimek, woj. opolskie) odbędzie się kolejne spotkanie rodzin wychowujących dzieci dwujęzycznie lub chcących w przyszłości wychowywać dzieci w ten właśnie sposób.
(deutsche Version)

Spotkanie jest elementem kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”, mającej na celu promowanie polsko-niemieckiej dwujęzyczności.

Podczas „Familientreffen” będzie można w miłej i swobodnej atmosferze porozmawiać na temat kwestii związanych z dwujęzycznym wychowaniem. To będzie również okazja ku temu, aby poznać jak swoją dwujęzyczność pielęgnują przedstawiciele grupy etnicznej Serbołużyczan w Niemczech. Dla dzieci z kolei przeprowadzone zostaną gry i zabawy językowe.

Podczas spotkania odbędzie się również tzw. Flohmarkt. Można będzie wymienić czy też płatnie, bądź nieodpłatnie przekazać innym uczestnikom materiały do nauki języka niemieckiego (gry, książki, płyty CD, itp.), z których dzieci już nie korzystają.

Jak informują organizatorzy - podczas „Familientreffen” będzie również możliwość wzięcia udziału w konkursie „Nowy SEAT Ibiza – pozwól się zaskoczyć”, organizowanym przez partnera organizatora AUTO LELLEK GROUP SP. Z O.O. SP. K. z siedzibą w Opolu. Nagrodą główną będzie możliwość korzystania z samochodu marki SEAT „z pełnym bakiem” podczas wybranego weekendu.

Szczegółowy program spotkania oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej kampanii: www.bilingua.haus.pl.

Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Konieczne jest potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do 31 sierpnia 2017 r.