internetRADIOinternetowe

TERAZ GRAMY:

KULTURA

2017-07-03
Polsko-niemieckie Mini Miasto już się buduje

Dziś rozpoczął się międzynarodowy obóz letni dla dzieci, podczas którego powstanie polsko-niemieckie Mini Miasto „Klein Raschau”. Projekt potrwa do 7 lipca. Tegoroczne Mini Miasto powstaje w Opolu-Malinie.

Mini Miasto to międzynarodowy obóz letni dla dzieci w  wieku od 7 do 11 lat. Podczas obozu dzieci kreują swoje własne miasteczko – budują je według własnego wyobrażenia i funkcjonują w nim, wcielając się w różne zawody i role. Dzieci uczą się przy tym samodzielności i poznają zasady życia w świecie dorosłych. Projekt realizowany jest dwujęzycznie.

Inicjatywa ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna piąta już edycja projektu zgromadziła prawie 170 uczestników - prócz dzieci z Górnego Śląska są również uczniowie z Rumunii i z Niemiec.


Projekt potrwa do 7 lipca. Dzieci spotykać się będą codziennie w godzinach od 8 do 16:30 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro-Liberis Silesiae w Opolu-Malinie (ul. Olimpijska 2 i 4A, 45-681 Opole). W piątek o godz. 15.00 bramy dziecięcego miasteczka zostaną uroczyście otwarte dla osób dorosłych – w tym rodziców i zaproszonych gości.
 

Deutschsprachige Version

 

ap