internetRADIOinternetowe

TERAZ GRAMY:

KULTURA

2017-05-29
Poznaj gwiazdy Festiwalu Kultury Niemieckiej w Ustroniu

24 czerwca 2017 roku na rynku w Ustroniu dojdzie do przełomowego wydarzenia mniejszości niemieckiej w województwie śląskim. Po raz pierwszy od 1945 roku odbędzie się tam na forum publicznym niemiecka impreza – Festiwal Kultury Niemieckiej. Wszystko dzięki dobrej współpracy Oddziału Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców w Beskidach z władzami miasta.

Przygotowania do imprezy idą pełną parą. Dzień ten rozpocznie się nabożeństwem ekumenicznym, które uświetni Chór Eichendorffchor z Raciborza pod dyrekcją Anny Dawidów. Po nabożeństwie odbędzie się na rynku w Ustroniu część kulturalna imprezy z licznymi występami grup dziecięcych i młodzieżowych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.  Do współtworzenia programu zaproszone zostały również zaprzyjaźnieni artyści i zaprzyjaźnione grupy, jak przykładowo „Żuczki” z Ziemięcic. Z kolei od godz. 18:30 na uczestników festiwalu będą czekały gwiazdy wieczoru – solistka DANY, TOBY z Monachium oraz grupa ELBGLANZ.
 


Przewidziane są również liczne atrakcje, takie jak kącik dla dzieci z konkursami, grami i animacjami.

Na wielki festiwal niemieckiej kultury i języka zaprasza Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego.

Poszczególne Oddziały DFK z terenu województwa śląskiego organizują dojazd na festiwal. Informacje dostępne są w biurach zarządu oddziału.

 

ap