internetRADIOinternetowe

TERAZ GRAMY:

SPRAWY MNIEJSZOŚCI

2017-03-23
Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Studziennej otwierają drzwi

Szkoła Podstawowa Nr 5 dla mniejszości niemieckiej w Raciborzu-Studziennej Dzień Otwartych Drzwi organizuje już od wielu lat. Nie inaczej będzie w tym roku. Wszyscy zainteresowani zaproszeni są do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego już 25 marca.

zobacz galerie

Szkoła Podstawowa Nr 5 dla mniejszości niemieckiej jest częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 od dwóch lat. Do zespołu należy również tamtejsze Przedszkole, w którym również wprowadzono dwujęzyczne nauczanie. 25 marca prezentacje rozpoczną się w Przedszkolu. Szczegóły zdradza Dyrektorka Zespołu, Małgorzata Górecka-Jarmuła:

„W Przedszkolu zaczynamy o 9:30. Grupy już się przygotowały, więc na odwiedzających czeka krótki program. Będzie można oczywiście zwiedzić przedszkole, jak i zagrać w różne gry. Zaplanowano również kilka niespodzianek. Później przenosimy się do Szkoły, gdzie będą miały miejsce pokazowe lekcje dwujęzyczne, aby przyszli uczniowie i ich rodzice mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia. W szkole zapraszamy również na mały poczęstunek. Przygotowany został także oczywiście krótki program. Będzie też kącik kreatywny, będzie można zwiedzić pracownie oraz porozmawiać z nauczycielami. Zapraszam bardzo serdecznie do odwiedzenia naszej szkoły”.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Raciborzu-Studziennej liczy się przede wszystkim dwujęzyczność. Wyróżniają go jednak również małoliczne klasy w Szkole Podstawowej, które gwarantują efektywne nauczanie. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzinna i przyjazna atmosfera wśród nauczycieli i uczniów.

                                   

ap