internetRADIOinternetowe

JETZT IM RADIO:

KULTURA

2017-10-10
Dni Filmu Niemieckiego z muzyką na żywo do filmu Metropolis na finał

W dniach od 18 do 21 października odbędą się w Raciborzu Dni Filmu Niemieckiego. W ramach przeglądu odbędzie się również spotkanie dyskusyjne oraz koncert. Wstęp na wszystkie seanse oraz imprezy towarzyszące jest bezpłatny.  

Przegląd otworzy film „Hannah Arendt”. To biograficzna opowieść o Hannah Arendt – niemieckiej teoretyk polityki, filozof i publicystce, jednej z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku. Seans filmu o godz. 17:00 a po nim odbędzie się spotkanie dyskusyjne.

Następnego dnia, 19 października o godz. 18:00, pokazana będzie słodko-gorzka opowieść o kryzysie wieku średniego – komedia „Wilde Maus”. Film prezentowany był w Konkursie Głównym podczas tegorocznego Berlinale.

W piątek 20 października o godz. 18:00, seans dramatu historycznego „Pożegnanie z Europą / Vor der Morgenröte - Stefan Zweig in Amerika“. To przejmująca biografia Stefana Zweiga - pisarza, którego twórczość zainspirowała powstanie filmu „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona.

Tegoroczne Dni Filmu Niemieckiego w Raciborzu zwieńczy pokaz jednego z najważniejszych obrazów w historii kina – niemy niemiecki film „Metropolis” do którego na żywo zagra zespół „Czerwie”. „Metropolis” to pierwsza wielka produkcja fantastyczno-naukowa. Przedstawia fascynującą, choć mroczną wizję, która od 80 lat podbija wyobraźnię kolejnych pokoleń kinomanów. Pokaz oraz koncert poprzedzi uroczyste zakończenie Dni Filmu Niemieckiego. Początek o godz. 18:00.

Wszystkie projekcje odbędą się w RCK DK Strzecha. Dokładne terminy projekcji rozpisane są na plakacie.

Organizatorami raciborskich Dni Filmu Niemieckiego są Polsko-Niemiecka Redakcja Mittendrin przy Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym Niemców Województwa Śląskiego oraz Raciborskie Centrum Kultury. Imprezę współfinansuje Miasto Racibórz.